30.12.16

З прийдешніми святами!!!!

Шановні Валентино Сергіївно 
та вчителі інформатики!!!
Дай Боже Вам любові і тепла,
Добра в сім'ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай наші освітяни процвітають,
З чудовим святом, радості і мрій
Я щиро і сердечно Вас вітаю!


28.12.16

Вітання!!!

27.12.2016 року в актовій залі управління освіти і науки ТМР відбулася церемонія нагородження переможців, лауреатів і учасників міського етапу конкурсу "Вчитель року 2017".

Вітаємо наших вчителів інформатики!!!
 

 

27.12.16

Завдання олімпіади з ІКТ.


Завдання ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. 24.12.2016 p.
Електронні таблиці MS Excel. (25 балів)
Туристична агенції Star-Family проводить екскурсії містом Тернополем. Керівництву агенції необхідно скласти графік роботи груп екскурсоводів.
В агенції працюють 6 груп екскурсоводів, кожна за своїм графіком. Зарплатня у всіх працівників однакова (150 грн/день). Тому зменшення кількості працівників еквівалентне зменшенню фонду заробітної платні. У кожній групі має бути не менше одного екскурсовода. Кожного дня з понеділка по п'ятницю працюють не менше п’яти екскурсоводів, у п’ятницю – не менше восьми, у суботу і неділю — не менше десяти.
Для екскурсоводів слід підібрати графік роботи з п’ятиденним робочим тижнем та двома вихідними днями, що забезпечує необхідну кількість екскурсоводів за умови мінімальних витрат на оплату праці. Зразок графіку наведено у файлі planwork.jpg.
Графік роботи слід зберегти у файлі у файлі planwork.xls. Кількість зайнятих працівників за днями тижня підраховується як сума добутків кількостей екскурсоводів у кожній групі на відповідні позначки у графіку роботи (одиницю чи нуль). Одиниця у графіку роботи означає, що відповідна група у цей день працює, нуль позначає вихідний день. Денну оплату праці вказати у комірці E13.
Визначити мінімальну кількість екскурсоводів (комірка I9) та їх розподіл за групами (діапазон І3:І8). Обчислити зарплату усіх екскурсоводів за тиждень (комірка E14).

Бази даних СУБД MS Access. (40 балів)
У базі даних olimp_db.accdb містяться відомості про працівників. Файл Табель.xlsx містить відомості про кількість відпрацьованих годин працівниками фірми за певний період.  У базі даних створити таблицю «Табель» шляхом імпорту файла Табель.xlsx. Створити зв’язки таблиці «Табель» з таблицею «Працівники».
Створити запит «Відомість оплати», у якому передбачити підрахунок сумарної кількості робочих годин кожного працівника фірми за певний місяць певного року. Дані про місяць та рік слід вводити користувачеві як параметр запиту.
На основі запиту «Відомість оплати» створити звіт «Відомість оплати праці», у якому вивести (див. рис. zvit.jpg):
·        заголовок звіту – місяць та рік, за які формують відомість (вводяться як параметри);
·        прізвище, ім’я, по батькові працівника;
·        кількість робочих годин за вказаний місяць та рік;
·        погодинна оплата праці за місяць, з розрахунку 40 грн. за одну робочу годину;
·        доплата за займану посаду (відсоток доплати вказано у таблиці «Посади»);
·        загальна сума заробітної плати працівника за місяць.
 Комп’ютерні презентації PowerPoint. (20 балів)
Для розміщення в інформаційних боксах міста учасникам потрібно створити презентацію «Сакральний Тернопіль», яка міститиме інтерактивну карту найдавніших духовних пам’яток Тернополя. На карті слід розмістити анімовані маркери 4-ох об’єктів (див. зразок у файлі presentation.mp4). При натискуванні на маркер має з’являтися фото пам’ятки та її назва (див. файл presentation.mp4). Якщо до натискування на маркері було відкрито фото іншого об’єкта, то воно має зникати. Матеріали для створення презентації розміщено у папці «powerpoint». Презентацію збережіть під ім’ям «Ternopil.ppt» («Ternopil.pptx»).
Текстовий процесор MS Word (15 балів).
Розробити рекламний буклет туристичної агенції Star-Family. Для друку буклету потрібно підготувати в файлі buklet.docx його макет. Буклет повинен містити контактну інформацію агенції та зображення та опис основних туристичних пам’яток Тернополя. Обсяг буклету має складати 1 аркуш формату А4. Дизайн каталогу виконати за взірцем, поданим у файлі buklet.pdf.
На першій сторінці потрібно розмістити назву агенції, її логотип і контактні дані.
Друга сторінка повинні містити інформацію про туристичні маршрути, якими проводить екскурсії агенція. Текст та графічні зображення розташовані у папці Учаснику\Word.
 Додаткові матеріали до завдань можна завантажити Тут.

22.12.16

Новий блог Марущак З.М.!!!!

Шановні вчителі м. Тернополя!!!! 

Надсилайте на мою адресу ksanaa2005@yandex.ru адреси своїх сайтів та блогів. Я їх розташую у меню блогу для для взаємного користування нашими колегами (якщо ви цього бажаєте!!!!). Буду вам вдячна. Про вас взнають всі!!!

http://kabinform21.blogspot.com  - Марущак З.М.

13.12.16

Олімпіада з інформатики.

Завдання.




Вчитель року 2017!!!

  Проведений міський тур всеукраїнського конкурсу

 «Учитель року-2017» номінації «Інформатика»

        
   Члени фахового журі (Глинська М.Л. – голова журі, керівник методичної служби Галицького коледжу ім.В.Чорновола; Семчук А.Я. – заступник директора ТЗОШ №4, вчитель–методист; Горпинюк О.Б. – вчитель–методист ТЗОШ №16; Муравицька О.В. – вчитель–методист ТСШ №17; Кравчук Т.П. – заступник директора ТСШ №7, вчитель – методист.) з 16.11.2016 року  по 25.11.2016 року відвідали уроки  вчителів – конкурсантів:

  1. Драпак Оксана Миколаївна ТСШ № 3
  2. Кульматицька Оксана Романівна ТЗОШ № 21
  3. Панчук Наталія Мирославівна ТНВКШПЛ№ 2
  4. Серба Наталія Романівна ТЗОШ № 10
  5. Чайка Галина Адамівна ТЗОШ № 16
У другій частині конкурсу журі детально вивчали опис досвіду роботи вчителя-конкурсанта. А у третій частині вчителі-конкурсанти представляли свій досвід роботи з науково-методичною роботою та відповідали на запитання членів журі. Всі вчителі-конкурсанти гідно представили свою школу та свою методичну роботу. Молодці!!!! 
Переможницею стала вчитель ТЗОШ № 16 - Чайка Галина Адамівна.

Вітаємо і бажаємо успіхів представляти м. Тернопіль у обласному турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017»


 

Фото та відеозвіт можна переглянути ТУТ





Година коду у ТЗОШ №16 ім.В.Левицького!!!

 

 

Запрошую  всіх вчителів інформатики м.Терногполя поділитися світлинами про проведення години коду у своїй школі. Акаунт і пароль до блогу у вас є. 

06.12.16

Година коду!!!!

Приєднуйтесь до нас!!!

Організуйте захід Години коду протягом december 5-11, та зареєструйте його тут.

https://hourofcode.com/hu/uk

Година Коду є глобальним заходом, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу. Кожен може організувати заходи в рамках Години Коду. Одно-годинний курс доступний більш, як 45 мовами. Без попередніх вимог. Для всіх віком від 4 до 104.


07.11.16

На онлайн платформі EdEra розміщені відео з інформатики

На EdEra з’явились нові відео – методичні рекомендації до оновленої програми з Інформатики


На EdEra з’явились нові відео – методичні рекомендації до оновленої програми з Інформатики
Робота з електронними текстами, картами, творами мистецтва та діаграмами в Інтернеті – наскрізні вміння, яких навчатимуться діти початкової школи на уроках Інформатики та які знадобляться їм у повсякденні і навчанні. Як зробити Інформатику для учнів початкової школи захопливою і потрібною, у відео з методичними рекомендаціями до оновленої програми з Інформатики розказує  вчитель початкової школи, сертифікований вчитель Google Наталія Саражинська.
“Згідно з оновленою програмою, дитина має вміти виконувати дії на стаціонарному, портативному та будь-якому мобільному пристрої, незалежно від завантажених операційних систем. Крім того, дитина має виконувати необхідні завдання не лише за допомогою інстальованих на комп’ютер програм, а й користуючись інтернет-ресурсами”, - зазначає Наталія Саражинська у своєму вступному слові.
У відео “Інформація”, вона пояснює, як із допомогою інтерактивних ресурсів та ігор навчити дітей безпечної роботи в Інтернеті, як відрізняти публічну і приватну інформацію.
“У кожної сім’ї є така інформація, яку не повідомляють усім. Це, наприклад,  номери банківських карток, домашня адреса та телефон – таку інформацію називають приватною. Однак свої малюнки та фотографії домашніх тварин можна показувати всім”, - розповідає  Наталія Саражинська.
У відео, присвяченому роботі в Інтернеті, особливий наголос робиться на розумінні  дитиною авторського права, а також пояснюється, як цікаво розказати про мережеві ресурси, браузери, хмарні сервіси тощо.
Важливе завдання вчителя – продемонструвати навчальні можливості кожного електронного пристрою, до якого має доступ дитина, і показати, що знання з Інформатики важливі для опанування більшості навчальних предметів. Про це йдеться у відео комп’ютери та інші пристрої. 
“Демонстрацією навчальних можливостей комп’ютера будуть вправи для сприймання текстів через “електронні читанки” або ознайомлення з навчальними сайтами, де розміщена яскрава дитяча література. Можливостей багато. Важливо, щоб матеріал був дійсно необхідний для уроків Літературного читання, Української та Англійської мов, образотворчого і музичного мистецтв та інших предметів”, - підкреслила вчитель.
Вивчення графіки в оновленій програмі з Інформатики доповнено темою “Подорожі віртуальними музеями та мистецькими галереями”.

31.10.16

Задачі заочного туру олімпіади з програмування.

Задача 1.                           «Найскладніше число
Дамо означення складності числа як кількість його дільників. Ви повинні знайти серед всіх цілих чисел від 1 до n найскладніше число. Якщо таких чисел кілька, то потрібно знайти найменше з них.
Вихідні дані
В першому рядку записано кількість тестів t (1 ≤ t ≤ 100). В i-ому з наступних t рядків записано ціле число ni (1 ≤ ni ≤ 109).
Результат
Для кожного тесту виведіть відповідь в окремому рядку. В i-ому рядку виведіть через пробіл найскладніше число з відрізка від 1 до ni і його складність.

Задача 2.                                               ACM WorldFinals
Ім’я вхідного файлу:   acm.in
Ім’я вихідного файлу:   acm.out
Дехто з вас, мабуть, знає, що кожного року проводиться чемпіонат світу з програмування серед  студентів. У фінал цього змагання проходять близько 80 команд з усього світу.
Кожна команда складається з трьох чоловік і має назву. Напишіть програму, яка по короткій назві команди і прізвищах її учасників, формує повну назву команди.
Повна назва команди складається з короткої назви команди і списку прізвищ її учасників. Прізвища учасників у списку мають бути впорядковані за абеткою і відділені одне від іншого комами. Назва команди від прізвищ учасників має бути відділена двокрапкою. Після кожного розділового знаку має бути рівно один пробіл. 
Формат вхідних даних: вхідний файл містить рівно 4 рядки. Перший рядок містить назву команди. Кожен із наступних трьох рядків містить прізвище одного із членів команди. Довжини рядків не перевищують 50 символів.
Формат вихідних даних: єдиний рядок вихідного файлу має містити рівно один рядок з повною назвою команди.
Приклад вхідних і вихідних даних:

acm.in
acm.out
1
DreamTeam
Knuth
Dijkstra
Cormen
DreamTeam: Cormen, Dijkstra, Knuth
2
Moon
Frenk
Jon
Jak
Moon: Frenk, Jak, Jon


3
Olimpic
Oliver
Hanc
Oleg
Olimpic: Hanc, Oleg, Oliver,



Задача 3.                                       «Мавпа за клавіатурою»
Ведучі телепередачі "Цікава інформатика" вирішили переконати глядачів у правильності відомого твердження про те, що мавпа, яка сидить за клавіатурою і випадковим чином натискає клавіші, згідно теорії ймовірності, раніше чи пізніше набере потрібне слово.
Мавпа, яку для зйомок надав міський зоопарк вже роботі з клавіатурою — один раз за секунду вона с рівною ймовірність набирає одну з N перших букв латинського алфавіту. За щасливою випадковістю, в слові, що підготоване ведучими, також підготовані ці  N букв.
Проте, перед тим, як змусити мавпу працювати, ведучі хочуть знати скільки часу в неї забере робота. Точніше, через скільки секунд в стрічці, яка набрана мавпою, зустрінеться вказане слово?
Вихідні дані
Перша стрічка містить число N — кількість символів, які вміє набирати мавпа (1 ≤ N ≤ 26). У другій стрічці записано запропоноване ведучими слово. Слово може містити тільки малі і літери, які є одними з перших N символів латинського алфавіту. Довжина слова додатня і не перевищує 30000.
Результат
Виведіть очікуваний час, який мавпа витратить на роботу, заокруглений до найближчого цілого числа.
Приклад
вихідні дані
результат
2
aa

6
2
ba

4
Задача 4.

«Число дня народження»


Ім’я вхідного файлу: input.txt
Ім’я вихідного файлу: output.txt

Число дня народження визначається так:  записується підряд число, номер місяця і рік народження. В отриманому числі додаємо всі цифри, в новому отриманому числі знову додає всі цифри і так далі, доки  сума цифр не стане однозначним числом. Це число і характеризує ваше Число дня народження.
Формат вхідного файлу.
Дата вводиться в форматі ррррммдд.
Формат вихідного файлу.
Виведіть рядок, який містить одне число, яке визначає Число дати.
Приклади файлів
input.txt
output.txt
20000101
4
19990102
4

Задача 5.
В одному з боксів хімічної лабораторії, де ведуться наукові дослідження, відбувся витік шкідливої речовини. Коли ця речовина сягає зовнішніх стін лабораторії, вмикається попереджувальна сирена. Відомо, що лабораторія складається з n боксів по горизонталі та m боксів по вертикалі, які мають нумерацію (i, j), де i – номер рядка, а j – номер боксу в рядку   (1 ≤ i ≤ n, 1 ≤ j ≤ m). Витік шкідливої речовини відбувся у боксі з номером (х, у) і протягом 1 хвилини поширюється у сусідні бокси через спільні з ним стіни.
Вхідні дані:
у першому рядку містяться розміри лабораторії n, m (1 ≤ n, m ≤ 109), у другому – нумерація боксу x, y (1 ≤ x ≤ n, 1 ≤ y ≤ m), де відбувся витік шкідливої речовини.
Вихідні дані:
одне число, яке визначає мінімальну кількість хвилин, через яку увімкнеться попереджувальна сирена.
Приклади:
Вхідні дані
Результат роботи
5 5
2 3
1

5 5
3 3
2



Завантажити можна і тут.