20.05.24

12 T-mistechko

 

Процес профільного навчання передбачає допрофільну підготовку і безпосереднє профільне навчання. Обидва етапи однаково важливі:

перший (допрофільна підготовка) спрямований на вибір учнем подальшого напряму освіти,

другий (профільне навчання) — на вибір професійної діяльності.

        В рамках 12 T-mistechkа  проходили  заходи в локаціях для учителів математики та інформатики Профмайстерка «Моделювання структури допрофільного навчання». Соловей Оксана Михайлівна (консультант ТКМЦНОІМ) сформулювала мету профільної освіти для математичної та інформативної галузей та визначила етапи профільної освіти в умовах формування академічних ліцеїв:

 І — підготовчий (пропедевтичний) етап (1–7-й кл.);

ІІ — допрофільна підготовка (8–9-й кл.);

ІІІ — профільне навчання (10–12-й кл.)

         Учасники, працюючи в малих групах визначали форми реалізації до профільної підготовки для фізико-математичного та інформаційно-технологічного профілів.

      Оскільки одним із індикаторів внутрішньої системи забезпечення якості освіти в умовах до профільної та профільної освіти є оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, то над завданнями  вибору моделей оцінювання навчальних досягнень та використання інструментарію формувального оцінювання  разом з учителями математики та інформатики працювали спікери Штокало Марія Леонідівна , заступник директора з навчально-виховної роботи ТСШ І-ІІІ ст. №3 з поглибленим вивченням іноземних мов, Серба Наталія Романівна, учитель інформатики ТЗОШ І-ІІІ ст. №10 та Цікавюк Катерина Іванівна,  учитель інформатики ТЗОШ І-ІІІ ст. №10. Учасники активно обговорювали проблематику вимірювання якісних показників у структурі допрофільної підготовки,  та за результатами провели опитування щодо вибору моделей оцінювання.

Учителі інформатики працювали із шаблонами-інструментами для формувального оцінювання, на дошці Padlet розміщувались усі результати та  був наданий доступ до матеріалів для професійної діяльності та обміну досвідом.Матеріали ТУТ12 T-mistechko 

       Комплексне освітнє T-mistechkо інноваційних можливостей працює з 2018 року та заклало фундаментальні засади впровадження Державних стандартів початкової та  базової середньої освіти, Концепції НУШ, нових підходів до організації освітнього простору в умовах сучасних викликів.

       12 T-mistechkо  має на меті  закласти основи формування профільної освіти.

       Конференція « Контент освітніх T-mistechok - фундаментальні засади НУШ для перспектив профільної освіти. Робота з обдарованою молоддю у фізико-математичному-профілі»  для керівників фахових підрозділів учителів математики, інформатики та фізики відбулась 14 травня 2024 року в ТЗОШ І-ІІІ ст. №4. З учасниками працювала об’єднана команда спікерів: Трофимчук А.В. (консультант ТКМЦНОІМ), Сеньків В.М. (консультант ТКМЦНОІМ), Соловей О.М. (консультант ТКМЦНОІМ).  Учасники заповнили діагностичну карту педагогічної самооцінки готовності педагога до підвищення фахової компетентності з питань профільного навчання, оцінюючи власну психологічну, технологічну готовність до роботи в профільних класах.

       Одним із інструментів вимірювання якісних показників освітнього процесу в системі НУШ та якості профільної освіти  є НМТ/ЗНО, тому Трофимчук Андрій Васильович представив педагогам моніторингові дослідження, порівняльні таблиці, результати РІSA , нові вимоги до проведення НМТ/ЗНО в системі профільної освіти, за якими учасники склали мапу співпраці «Учитель+учень» у фізико-математичному профілі.

         Сеньків Володимир Михайлович та Козбур Галина Євгенівна, учитель математики ТАЛУГ ім І. Франка зазначили, що робота з обдарованою молоддю є одним із важливих напрямків діяльності педагогів, який входить до всіх етапів  профільної підготовки здобувачів освіти. Учасників зацікавила  ефективна система роботи з обдарованими школярами, яку представила Галина Євгенівна, адже її результативність демонструють успіхи вихованців на конкурсах МАН; математичних чемпіонатах,  І, ІІ, ІІІ, ІV етапах  Всеукраїнських олімпіад з математики, фізики, астрономії, інформатики

        Разом з учителями  Соловей Оксана Михайлівна співпрацювала  в групах , які були розподілені за   блоками : « Новизна Державного стандарту та кроки реалізації», «Перспективи профільної освіти», «Допрофільна підготовка в структурі профільної освіти». Результатом такої творчої взаємодії стала модель «Допрофільна підготовка в структурі профільної освіти». Для зворотнього звязку спікери запропонували педагогам  тестування « Чи правильно я обрав (обрала) професію». 

Матеріали ТУТ

03.05.24

Христос Воскрес!!!

Щирі вітання зі світлим святом Воскресіння Христового!

Зичимо нам всім міцного здоров'я, щастя і доброї долі. Хай наші серця наповнюються радістю, а Великодні дзвони, духмяна паска, писанки принесуть у наші оселі мир, злагоду, світлу радість! Нехай у серці панує лише світло, в будинку – затишок і добробут, у близьких – міцне здоров'я і радість у душі.

Перемоги, миру, добра нашій Україні!!!

Во істину Воскрес!!!08.04.24

 

IV етап Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад

        У 2023/2024 навчальному році в очній формі  проводиться  IV етап Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з астрономії, біології, болгарської мови та літератури, географії, інформатики, інформаційних технологій, історії, математики, правознавства, румунської мови та літератури, словацької мови та літератури, угорської мови та літератури, української мови і літератури, фізики, хімії (наказ МОН від 12.03.2024 № 314).

       Завершились змагання на IV етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад предметів фізико-математичного циклу. Учасники продемонстрували не лише ґрунтовні академічні знання з предметів та уміння розв’язувати завдання олімпіадного рівня, а й проявили здатність наполегливо працювати, долати труднощі та перемагати!

 З 24 по 29 березня 2024 року в м. Івано-Франківську проводився ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. Найкращі юні фізики з усієї України мали можливість продемонструвати свої знання при розв’язуванні цікавих задач в теоретичному турі та показати дослідницькі уміння і в експериментальному турі.

26-30 березня 2024 року на базі Ужгородського національного університету відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. 86 учасників, учнів 8-11 класів закладів освіти України, розв'язували складні задачі на моделювання засобами інформаційних технологій.  5 квітня 2024 року у м. Львові завершився IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії.

Диплом ІІ ступеня з астрономії

Гербут Уляна – учениця 9 класу ТАЛУГ ім. І.Франка

Диплом ІІ ступеня з інформаційних технологій

Бліщ Софія- учениця 10 класу ТАЛУГ ім. І.Франка

Диплом ІІІ ступеня з фізики

Сірий Костянтин – учень 8 класу ТЗОШ І-ІІІ ст. № 24

Марчук  Соломія – учениця 10 класу ТАЛУГ ім. І.Франка

Бажаємо подальших успіхів і перемог підкорювачам олімпійських вершин!

Тримаймо стрій! Все буде Україна!


22.03.24

 

Альтернативна онлайн-олімпіада природничо-математичного циклу «STEM-проєкт» для  учнів 9-11 класів

          З метою популяризації природничих наук та математики серед учнівської та студентської молоді, співпраці з закладами вищої освіти, відповідно до наказу Тернопільської обласної державної адміністрації від 21.04.2021 №69/01-07 «Про затвердження плану заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року»  була проведена альтернативна онлайн-олімпіада природничо-математичного циклу «STEM-проєкт» для  учнів 9-11 класів.


Фіналістами ІІІ етапу Онлайн-олімпіади стали:

№ з/п

Прізвище, ім’я учня

Клас

ЗЗСО

1

Бабій Софія

9

ТЗОШ № 11

2

Наконечний Матвій

9

ТНВК ШЕЛ №9

3

Шимків Андрій

9

ТНВК ШМЛ №15

4

Давибіда Яна

10

ТЗОШ №18

5

Лаврін Марко

10

ТАЛУГ ім. І.Франка

6

Загацька Богдана

10

ТЗОШ № 16

7

Павлик Ольга

11

ТСШ № 3

8

Буяк Артем

11

Генезис

9

Гомза Святослав

9

Гармонія

10

Сулимка Анастасія

11

ТЗОШ №28

       21 березня 2024 року відбувся  ІІІ (фінальний) етап онлайн-олімпіади в номінаціях «Розумна економіка мого міста», «Цифровізація- інноваційні можливості шкільного середовища», «Математична модель в системі енергозбереження»,  «Від експерименту до досвіду». Учасники презентували роботи, власні розробки, ідеї, демонстрували уміння здійснювати науково-дослідницьку діяльність,  уміння перспективно мислити та аналізувати проблеми. Члени журі відзначили науковий потенціал, практичну значущість представлених робіт. Заслуговують до уваги проєкти з відбудови знищеного аеродрому, з пошуку альтернативних джерел енергії, вирішення проблем навколишнього середовища рідного міста, створення двигунів, Smart city. використання ІТ технологій та робототехніки в освітньому процесі, створення платформ для підготовки до НМТ.

Номінація «Цифровізація- інноваційні можливості шкільного середовища»

  1.            Буяк Артем (Академічний ліцей «Генезис») – І місце
  2.          Бабій Софія ( ТЗОШ І-ІІІ ст.. № 11)- ІІ місце

Номінація «Розумна економіка мого міста»

      1.Загацька Богдана (ТЗОШ І-ІІІ ст. №16 ім. В. Левицького) – І місце

      2. Павлик Ольга (ТСШ І-ІІІ ст. №3 з поглибленим вивченням іноземних мов) – ІІ місце

      3. Шимків Андрій  ТНВК ШМЛ № 15 ім. Л.Українки)- ІІІ місце

Номінація «Математична модель в системі енергозбереження»

      1. Гомза Святослав (Гімназій «Гармонія»)- І місце

      2. Лаврін Марко (ТАЛУГ ім І. Франка) – ІІ місц

Номінація «Від експерименту до досвіду»

        1.Наконечний Матвій (ТНВК ШЕЛ №9) – І місце

        2.Давибіда Яна ( ТЗОШ І-ІІІ ст. №18) – ІІ місце

        3. Сулимка Анастасія (ТЗОШ І-ІІІ ст. № 28) – ІІІ місце